معرفی چالش نویسندگی۲۱روزه

نویسندگی21روزه

مدت‌ها بود فکر طراحی و اجرای یک چالش درباره نویسندگی و نوشتن را توی ذهنم نوشخار می‌کردم. هربار چند ساعتی را درگیر می‌شدم، برنامه‌ریزی می‌کردم و بعد بیخیال می‌شدم. تا اینکه بالاخره به کمک یکی از دوستانم چالش نویسندگی۲۱روزه را کلید زدم و قرار شد که این چالش را برگزار کنیم.

نویسندگی21روزه

چالش گروهی نویسندگی۲۱روزه

چالش نویسندگی۲۱روزه چیست؟

این چالش به مدت سه هفته، یعنی ۲۱ روز برگزار خواهدشد. در این ۲۱ روز کنار هم خواهیم نوشت. هر روز یک موضوع جدید مطرح و تا اعلام موضوع بعدی ( ۲۴ ساعت) فرصت خواهید داشت. اما کل چالش فقط به نوشتن نخواهد گذشت و تصمیم دارم از افراد مختلف دعوت کنم تا چند کلمه‌ای از تجربیات و دانسته‌هاشون بشنویم.

شاید برای شما هم سوال شده باشه که چالش نویسندگی۲۱روزه، چرا ۲۰ روز نه؟ یا چرا ۲۲ روز نه؟ جواب سوال سخت نیست. طبق نظر متخصصین برای عادت/ترک یک کار کافیه ۲۱ روز بطور مداوم و روزانه آن را انجام دهیم/ندهیم. برای همین تصمیم گرفتم چالش را ۲۱ روزه برگزار کنم.

در این ۲۱ روز سعی خواهیم کرد مطالب بقیه افراد را هم بخوانیم و نظراتمان را درباره اثرشون، بگیم. سعی می‌کنیم اصلاحات مورد نیاز متن‌ها را گشزد کنیم تا همگی بتونیم بهتر مطالب‌شون رو بخونیم. برای اینکه بتونید با ما همسفر بشید و بتونید تو چالش کنارمون باشید نیازی به هیچ ابزار یا دانش خاص قبلی ندارید. فقط پیشنهاد من نصب نرم‌افزار Microsoft Word Office که خوشبختانه نسخه رایگان و آنلاینش هم وجود داره. استفاده از ورد هم برای شماره تعداد کلمات هستش.

قرار بود چالش از جمعه، ۱۳ دی ماه شروع بشه اما به دلیل مشکلاتی که پیش اومد، من جمله ریپورت شدن اکانت تلگرام من، این چالش با یه روز تاخیر شروع خواهد شد. اگر دوست دارید در جریان چالش باشید هم می‌تونید به کانال تلگرامی چالش نویسندگی۲۱روزه سر بزنید.

‌این اولین چالشی هست که دارم برگزار می‌کنم و امروز که روز صفرم رویداد محسوب میشه، بیش از ۱۱۰ نفر تو این رویداد شرکت می‌کنند. برای همین اگر کسی تجربه یا پیشنهادی داشته باشه خوشحال می‌شم که بشنوم.


اهداف این چالش چیست؟

من معتقدم نوشتن بر هر دردی، دوا ست، برای همین دوست دارم همه رو به نوشتن روزانه دعوت کنم. عادت به نوشتن روزانه می‌تونه باعث خلاق‌تر شدن ذهن هم بشه. از طرفی کار من تولید محتوا است و از این‌رو با نوشته‌های زیادی روبرو می‌شم که واقعا خداقل‌ها را رعایت نکردند. مواردی که با کمی یادگیری و مطالعه میشه رفع‌شون کرد. یکی از اهداف دیگه این چالش یادگیری مطالب جدید بود. در کل اهداف چالش این سه مورد زیر هست:

  1. عادت به روزانه نویسی
  2. بهبود نوشته‌هایمان
  3. یادگیری مطالب جدید
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *