جعبه گشایی مودم TD-LTE ایرانسل مدل GP2101 plus

جعبه گشایی مودم TD-LTE

یکی از کارهایی که خیلی دوست دارم انجامش بدم، چون باید با دیوایس‌های جدید سروکار داشت، آنباکس کردن محصولات جدید هستش. امروز یک مودم TD-LTE ایرانسل مدل GP-2101 plus خریدیم و فضای مناسبی هم برای آنباکس کردن این مودم داشتیم. پس تصمیم براین شد که یک ویدیو جعبه گشایی و تست اولیه از این محصول بگیریم. و بعد از چند ساعت تلاش گروهی‌مان، نتیجه را می‌توانید مشاهده کنید.

نکته‌ای که باید بهش توجه کرد و من فراموش کردم در ویدیو بگم، خرید بسته نامحدود 4 مگ ایرانسل بود. من برای این مودم این بسته را خریده بودم و برای همین سرعتش در تستی که گرفتیم اینقدر کم بود. البته سرعت دانلودی که در عمل گرفتم هم چندان چنگی به دل نمی‌زد. ولی طبق اپراتور فروشی که در مرکز ایرانسل حضور داشت، سرعتی که در محل گرفته شده بود حدود 15 مگابیت بر ثانیه بود که نسبت به مودم TF-i60 که خودمان تست کردیم؛ حدود 20 مگابیت بر ثانیه اختلاف داشت.

مورد بعدی که احتمالا برای شما مهم باشه و اشاره‌ای بهش نکردم، نداشتن دکه روشن/خاموش روی مودم بود که برای خاموش کردن مودم مجبور به جدا کردن آداپتور از پریز برق خواهید بود.

 

چرا مودم TF-I60 نگرفتم؟

به‌نظر من انتخاب این مودم اشتباه‌ترین انتخاب ممکن هستش، چون اولا شما دسترسی همزمان به هر دو روش ارتباطی ( 4G و TD-LTE) را ندارید و باید نسبت به موقعیت یا نیاز یکی از این دو گزینه را انتخاب کنید، پس شما فقط هزینه بیشتر را بابت چیزی می‌پردازید که فقط اسمش هست.
مورد دومی که وجه تمایز این مودم با سری‌های دیگر است، پشتیبانی از Cat6 – یعنی پشتیانی از سرعت بیشتر – هستش که در ایران هر دو شبکه به حداکثر سرعت 80 مگابیت بر ثانیه محدود شده است. هرچند این 80 مگابیت بر ثانیه را هم سخت جایی بجز زیر دکل ایرانسل بتوانید پیدا کنید.
قیمت بسته‌های اینترنت LTE ثابت نسبت به 4G هم بسیار مقرون به صرفه‌تر است. این دلایلی بود که مودم TF-i60 را انتخاب نکردم.

اگر دوست دارید قسمتی از دو ساعت ویدیو جمع کردنمون را ببینید، داخل اکانت اینستاگرام‌ام، این پست را ببینید.

3 یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *